середа, 4 квітня 2012 р.

Microsoft ДевДейз'12 у Львові

Вже традиційно на початку весни у готелі "Супутник" пройдуть дні програміста від компаніїї Microsoft
Короткий порядок дня: 
  • Windows 8 для розробників
    Мова буде йти про архітектуру Windows Runtime, технологіях для розробників та перспективах розробки Windows 8 застосунків. 
  • Що таке Metro-інтерфейс
    При розробці застосунків  для Windows 8 слід враховувати багато факторів та вимог, відповідність яким дозволить створити дійсний метро застосунок. Про це буде йти мова у доповіді.  
  • Сенсори, пристрої, підтримка touch
    Мова буде йти про можливості використання великого спектру сенсорів у застосунку, а також про створення інтерфейсів, які однаково добре будуть працювати з мишею, пером або пальцями користувача. 
  • Нові елементи управління
    Мова буде йти про можливості використання нових елементів управління, а також про їх стилізації і теми. 
  • Інтеграція з платформою
    Мова буде йти про можливості зберігання даних у Windows 8 застосунках,  інтеграції з платформою (Settings, Share та ін.), а також про Tiles.
Як на мене має бути цікаво, зареєструватись і почитати деталі можна тут. Поспішайте - кількість місць обмежена.
 

понеділок, 2 січня 2012 р.

Чудові приклади як використовувати Бінг Мапс у своїх Сілверлайт додатках

Він містить набір реалізованих фіч з кзамл кодом як дозволяє зрозуміти як то можна зробити у власному додатку.
Туоріал містить опис як реалізувати різні типи мап, додавати елементи на мапу (кнопки, області, криві та кастомні об'єкти), контроювати їх (робити фіксованими чи залежними від маштабу). Також показані приклади використання подій і бінг меп веб сервісів для геокодування і прокладення маршрутів.
Детальний опис меп контролу можна прочитати - тут.

середа, 28 грудня 2011 р.

Онлайн курси - Введення в Штучний Інтелект

Не так давно закінчились широко анонсовані у вузьких колах онлайн курси від викладачів Стенфорду. Я прийняв участь в одному з них, а саме "Введені до штучного інтелекту". На цей курс записалось понад 130 тисяч людей (першу домашню зробило понад 40 тисяч, що позакінченню було - на знаю). Сам курс сподобався, звісно до "живого" викладання тут далеко, але це всерівно краще ніж самоосвіта. Бо хтось тебе "вів" і дедлайни на домашні дуже стимулювали не забивати на навчання. Мова викладання - англійська, що було додатковим викликом. Дуже помічними були субтитри складені добровольцями, були навіть російські - але я ними не користувався, щоб не "псути" термінологію. Чим ближче до кінця - тим на меншу кількість мов уроки перекладались. Останній йшли взагалі без сабів (добре що на екзамени були англійські).
Мій результат 82% - не так вже погано, але відверто кажучи до перших тисяч далеко. Було багато людей для яких предмет був не новим, і які йшли лиш заради цікавості (не дивились лекцій - лиш розв'язували домашні).
І на останок про приємне. На цьому нічого не закінчилось - з січня розпочнуться нові онлайн курси в основному на комп'ютерну тематику - http://www.class-central.com/. Тож кому цікаво - приєднуйтесь! 

вівторок, 15 листопада 2011 р.

Де підівчити XNA для WP7

Майкрософ Україна продовжує гарну традицію онлайн трейнінгів. Цього разу розповідатимуть як програмувати під ІксЕней(XNA) для віндовз телефона. Не варто очікувати глибоких лекцій, але якщо ти не розумієш в тому нічого (як наприклад я), то вам буде цікаво.
Реєстрація  -  тут.
Якщо цікавитесь відовз фоном, то ще можна почитати 31 день Манго (на англійській).
Насолоджуйтесь.

неділя, 30 жовтня 2011 р.

WP7 Хакатон у Львові.

До Львова завітала така чудова подія - як Хакатон. Так як Windows Phone 7 не є вже геть для мене чужою технологією - вирішив завітати, щоб відчути з середини як воно відбувається.
Хто не знає, головна ідея - написати робочу програму (чи хоча б прототип) за одну ніч малою командою до 3 чоловік... в ідеалі то має бути від ідеї до робочої програми - зроблено в одну ніч. Буду відвертий - ідею підібрали, ще до події.
Наш склад був доволі різношерстий. Ніхто з нас професійно не працює з WP7 чи в мобільних технологіях, більш того - одна людина взагалі дотнет за тиждень до події почала розгрібати. Двоє учасники вперше зустрілись на хакатоні.
Коротко про ідею. Непогана в нас була ідея. Відверто кажучи, реалізація підвела. Через відсутність думки як то має бути - багато часу витратили на дискусії речей, які потім були "викинуті" з прототипу (через відсутність часу). Ну і фінальне допилювання.. коли я ранком, в зомбі стані, зводив до купи дві частини - запам'ятаються мені надовго, особливо той момент, коли виявилось - що одна частина "магічним" чином навертає іншу.
Презентація, як завжди пройшла на ура (триндіти, не писати), особливих ілюзій на перемогу не відчували (дуже вже не по "дружніх" степах то працювало - а щось не так, навіть до крешу доходило).
Пару слів про інших учасників: були не тільки місцеві, а й люди поприїзжали з Київа і Одеси. Найбільш учасникі "виставила" компанія хостер свята (одна з цих команд перемогла). Приємно вразили студіки - перш за все продуктивністю і завершеністю ідей. Було їх багато, деякі навіть з першого курсу.
Ось так, весело минули останні вихідні жовтня. На виході я отримав новий досвід і напів робочу програму. Яку ми обов'язково допиляємо і викладем на маркетплейсі безкоштовно.
Більше фото з події - можна подивитись на фейсбуці.



вівторок, 12 липня 2011 р.

WP7Champion або як я виграв Kinect.

Ну щож. Про все почну по порядку. Я вже приймав участь у конкурсі на розробку під Windows Phone 7. Тож уявляв, що воно таке і як його з'їсти. Довелось почути незадоволені відгуки про аплікації переможці - і з того я виніс урок (відзначив собі, що було складовою їх успіху).
Тож коли МС почали новий конкурс по розробці ігр під WP7 - я до нього підійшов прагматично і без ілюзій. Перш за все - як не було заманливо, я пожертвував можливістю повчити XNA (там для мене потрібно було починати з нуля) і вз'явся за Silverlight. Але будучи відвертим скажу, основним чинником була можливість уникнути конкуренція компанії, що також приймали участь у конкурсі (хоч як показав приклад Маріо - все можливо). Друге, відкинув ідеї які займали багато часу на реалізацію (всякі симулятори спорт-менеджерів і так далі). Зупинився на логічній грі - вибрав ту яка мені самому до вподоби - Мешю.
На першому етапі приділив більш уваги зовнішньому вигляду, ніж логіці гри (потрібно було вислати лінк на відео). А баги дофіксав - вже маючи квитки у Київ.
Кілька слів про фінал. Проходив на пароплаві, за вікном колихались київські пагорби тож тим хто відстрілявся першим - пощастило ними насолодитись. Та як я розповідав про аплікацію майже в кінці - більшість прогулянки "пропарився" готуючись до виступу.
Перед моїм виступом презентували справжню вундер гру (GB&W) яка писалась кілька місяців кількома людьми і презентував її композитор, а виглядала круто "по дорослому".. Чесно кажучи був трішки мандраж показувати після того гру написану за 4-5 днів. Але подяка рідному універу за приказку "5 хв ганьби і вільний" (заспокоює). Презентацію готував дуже скурпульозно (спеціально в плануванні на то час виділяв), в мене було - поверпоїнт слайди, відео з фічами гри, іксбапки якщо хтось з членів журі захоче її встановити на телефон і вихідні коди - щоб була можливість запустити і продемонструвати роботу. Підчас презентації використовував слайди і відео. Відмовитись від запуску проекту на користь демонстрації відео - була вдала думка. По перше, як би там не було - студія могла довго "роздуплятись" з проектом (це займає час і змушує журі сумувати), далі якби я запустив живу програму - то мені самому довелося б там клікати. А будь-яке питання збиває тебе і ти зупиняєшся щоб щось пояснити. Тож поки я співав солов'єм про переваги японських логічних ігор по ходу звертаючи у всі сторони - що тільки не питало журі, можливості гри беззупинно демонстрував відео ролик.
Питання журі виявились передбачуваними і я міг чітко відповісти і пояснити - чому так (ще раз слава рідному універу і моєму досвіду). Хоч відверто кажучи не всі учасники були готові відповідати на подібні питання (круто з технічною стороною, але не допрацьована була презантація) - але таке життя і варто думати на перед не тільки про технічні речі.
Коли настав час оголошення переможців і вручення призів - я щиро надіявся на телефон. Як тільки телефони "скінчились" стало трішки сумно. Звісно перше місце одразу підняло мій настрій. Але перші 2 години після того не покидала думка - щож я буду з тим робити?? Відповідь проста - під цю вундер гру також можна девелопати. Тож XNAя не уникнути.
Кілька слів на підсумок - що буду робити з грою. Зараз помаленьку долокалізовую її. Написав лист авторам самої логічної гри - вони дали дозвіл паблішинг (лиш аби не на території Японії). Тож скоро вона має з'явитись на маркетплейсі як безкоштовна (для мого самопіару).

Кілька лінків про подію:
Сайт конкурсу - WP7Champion
Про фінал на МС Юей - microsoftua
Твіт з моїм фото - twitpic
Стаття на девелоперсах - news

четвер, 26 травня 2011 р.

MS міняє зовнішній вигляд програми тестування

Як видно майкрософти добряче взялись за "покращення" екземенаційної політики. Крім "покращень" в умовах партрнерства і ціни за екзамени вони вирішили зробили і щось хороше.
А саме покращити зовнішній вигляд програми для тестування. Проводять активні опитування на тему, що нам більш потрібно (підсвідка коду, скрол миші, детальніші описи розбиті по пунктах). Про це можна подивитись відео

Link
Чи навіть самому поцикати - http://mcppoc.rangers.ms/