понеділок, 26 квітня 2010 р.

пʼятниця, 12 лютого 2010 р.

Бета екзамени для 10 студії (4 фреймворку) скоро будуть доступні!

На блозі анонсів бета екзаменів анаонсували нові екзамени для Visual Studio 2010 і .NET 4. Туди входять:
  • 70-511 TS: Windows Applications Development with Microsoft® .NET Framework 4 - взнати які питання цей екзмен містить по WPF чи по WinForms так і не вдалось.. Все таки я схиляюсь до думки що WPF чи мікс з WPF&WinForms.
  • 70-513 TS: Windows Communication Foundation Development with Microsoft® .NET Framework 4
  • 70-515 TS: Web Applications Development with Microsoft® .NET Framework 4 - містить питання по Silverlight`у.
  • 70-516 TS: Accessing Data with Microsoft® .NET Framework 4 - швидше за все що там ADO.NET.
  • 70-519 Pro: Designing and Developing Web Applications using Microsoft® .NET Framework 4
  • 70-518 Pro: Designing and Developing Windows® Applications using Microsoft .NET Framework 4 - на даний момент екзамен не є доступний, детальніша інформація повинна бути у квітні.
В Україні(у Львові точно) можна буде здати починаючи з 31 березня до 20 квітяня цього року. Але краще уточняйте у сертифікаційних центрах вашого міста.

Що можна почитати/послухати:
І думаю знання попередньої версії технології яку захочете здавати - не завадять ;)

неділя, 24 січня 2010 р.

"Друга спроба" від Майкрософт повернулась.

Друга спроба (Second Shot) надає можливість безкоштовно перездати екзамен якщо, ти провалив першу здачу IT Pro чи Developer Microsoft Certification Exam, це зменшує хвилювання і страх не здати екзамен.

  • Придбай Microsoft IT Professional, Developer чи Microsoft Dynamics сертифікаційний екзамен і отримай безкоштовну перездачу у разі першої провальної спроби.
  • Ця заохочення дійсне з 13 січня 2009 р. до 30 червня 2010. повинні зараєструватись, отримати код ваучера, запланувати час, заплатити і готуватись до здачі і якщо потрібно до перездачу екзамену перед 30 червня 2010 р.
  • Екзамени що можуть бути вибрані: Всі 070 083 екзамени. Пропозиція дійсна для всього світу.
Тицьни тут щоб отримати свою другу спробу! Якщо ти здаєш у Львові, як показує практика, достатньо про це нагадати менеджеру сертифікаційного центру і він це зробить за тебе. Зареєструватись можна тут - тиць.

Навіщо сертифікуватись?
Добре розбираєшся у якіїсь технології і маєш в ній багато досвіду? Вперед, можеш здати як підтвердження твоїх знань, але твій досвід там - буде вагомішим фактором! Добре розбираєшся у якіїсь технології, але немаєш практичного досвіду? Вперед, здача екзамену буде підтвердженням знань, коли немає практичного досвіду у цій галузі. Крім того, сертифікований працівник приносить бали своїй фірмі, які дозволяють купувати продукти майкрософт зі серйозними знижками, якщо твоя фірма невеличка - це буде цінуватись. Нічого не знаєш, але знайшов дампи - краще не йди, бо той папірчик буде твоєю ганьбою - навіть якщо проскочиш на співбесіді, колись всерівно пролетиш.. а від поганої слави легко не відмиєшся!

Щоб знайти більше відвідай наступне: www.microsoft.com/learning/en/us/offers/Career.aspx

Лінк на джерело - тиць.

пʼятниця, 11 грудня 2009 р.

Нижня межа

Варто провести для себе таку межу, нижче за яку не можна спускатись.. І чітко то усвідомлювати.. Така межа має бути у всьому!

вівторок, 17 листопада 2009 р.

Коктейль для хорошого програміста.

Я хочу написати про три книги, які на мою думку варто прочитати кожному програмісту, хто пише на об'єктно орієнтованих мовах. Ці книги я починав читати юніором, їх заслуга що я перестав ним бути не менша ніж MSDN'у, .NET Reflector'у та іншої технічної літератури, що я перечитав. Рекомендую читати у порядку вказаному у пості.

Досконалий Код. МакконелаСтів Макконелл. Довершений код. Коли читав - майже у кожному розділі зустрічав, що роблю не так, більш того - там описувалось, чому такий код принесе потім проблеми. Саме тоді я почав писати змінні з 5 повних слів у назві☺ (це більше жарт). Після прочитання книги - весь попередній код здавався лайном. Там не написано нічого про техніки програмування - лиш як зробити твій код зрозумілий іншим і тобі через 3 місяці.. А зрозумілий код - легше(дешевше) підтримувати. А якщо звучить слово "дешевше" - ти стаєш цінніший для роботодавця ;)

Рефакторинг. ФаулераМартін Фаулер. Рефакторинг. Книга принесла початкові розуміння про архітектуру класів. Я зрозумів, що саме і як я створюю, і навіщо потрібні прайвет інтернал класи ☺. Після її прочитання - був великий бум рефакторингу мого коду (повторюсь, але знову мій попередній код здавався лайном ☻), а надалі я вже намагався писати так, щоб це не потрібно було рефакторити. Це був крок до дизайну (уявлення що і як може бути) перед початком кодування. Крок до чіткіших методів.. Фактично книга поглибила ті позитивні зміни які приніс "Довершений код". До речі, перші розділи читаються доволі тяжко, так як описано багато пояснень з посилання на патерни про які буде розповідатись далі - не раджу закидати ☺.

Патерни. Банди чотирьохЕріх Гамма, Річард Хелм, Ральф Джонсон, Джон Вліссідес. Паттерни обєктно-орієнтованного проектування. Звісно, я взнав, що деякі підходи, які я використовую - називають паттернами і вони мають круті назви ☺. Але крімтого, мені відкрився світ підходів, про які я навіть не здогадувався і вони здавались спочатку складними - але зрозумівши і застосувавши їх - оцінивши реальні переваги які вони принесли. А саме: спростили структуру коду; розклали чітку відповідальність різних шаматків коду за різну поведінку, зробивши складні речі - простими, гнучким(легко розширяємими) .
Саме тоді код почав виглядати професійним і з'явилось розуміння як можна робити складні речі і не загнутись під багами!
До речі - для кращого запам'ятовування рекомендую після прочитання опису паттерна - уявити власну ситуацію де ти його міг би використати, чи де він використовується у іншому відомому вам програмному забезпеченні.

Звісно - ці книги не зроблять тебе профі - для цього також потрібні суворі технічні знання. Вони лиш нанадуть провайдери твоїх технічних знань на полотно проекту.

понеділок, 16 листопада 2009 р.

5 хв слави.

Минулий тиждень ця весела компанія писала код для стартапів з Microsoft BizSpark Incubation Week for Windows Azure. Це був цікавий досвід - потрібно було за короткий період зрозуміти: що клієнт бажає, що клієнту потрібно і дати вирішення його проблеми - і все це в умовах жорсткого цейтноту і різниці часу у 7 годин ☺. Як видно ми справились не погано, про нас навіть згадали, не тіки згадали але й виклали нашу світлину, на майкрософтівських блогах - тут.

пʼятниця, 13 листопада 2009 р.

Скайп - псевдо невидимість.

Майже всі месенджери мають режим невидимості. І по тому як він працює і скільки багів з ним буває - вказує на нелюбов програмістів до хороших практик і неувагу у дрібницях ☻.
Звертали увагу, що у Скайпі коли ви відправляєте меседж не залогіненому користувачеві (чи коли трабли з мережею) - то напроти недоставленого меседжа з'яляється лоадер (кружечок що "бігає" по колу). А тепер відправте меседж прихованому користувачеві - лоадера немає. Бінго! - Вас викрили пане Невидимка.